4 Nisan 2009 Cumartesi

Yeni Pippen: Nicolas Batum


Blogtaki siftah yazısını Batum ile yapalım. Bu sezon özellikle işin savunma tarafından Portland Blazers'ın bir basamak yukarı çıkmasında büyük rolü var Batum'un. Savunması ile Pippen'a benzetiliyor bu çocuk. Biraz kariyerinden bahsedelim.

1988 doğumlu
gelecek vaadeden fransız basketbolcu. 2,03 boyunda olup, geniş kol uzunluğundan ve hızından dolayı 2-3-4 numara oynayabilmektedir. 2006 avrupa genç erkekler basketbol şampiyonası'nda formasını giydiği Fransa milli takımını şampiyonluğa taşırken kendisi de MVP seçilmiştir. Bu turnuva sonrası yıldızı parlamış, nba gözlemcilerinin takibine alınmıştır. 2007 draftında yukarı sıralardan seçilmesi beklenirken kendini geliştirmeden bu ligde oynamak istediğini belirtip drafta girmemeye karar vermiş, eski takımı Le Mans'a geri dönmüştür. 2008 Nba Draftında ilk tur 25. sıradan Rockets tarafından seçilip sonra Blazers yolunu tutmuştur.

1 yorum:

CaRtMaNtR dedi ki...

Draft zamanı kalbinden bir sorunu olduğu dedikodusu çıkmasa ilk 20den gidebilecek bir potansiyeli vardı. Hatta önceki sene sanırım nike hoop summitte gösterdiği performans ile lotaryadan bile gidebilir deniyordu. Yinede yeni Pippen'dan ziyade Gerald Wallace düzeyinde bir adam olacak gibime geliyorki o düzeyde hiç fena bir seviye değil.