29 Mart 2009 Pazar

7'de 6

Takım Hosley ve Tolliver transferlerinden sonra çıktığı 1 maçı kazanabildi ancak, ortaya konulan basketbol da tatmin edici değil ama erken konuşmamak lazım yine de tabii. Tolliver fena bir oyuncu olmadığını ispat etti, Hosley'nin potansiyeli hakkında da kimsenin şüphesi yok. Özellikle onun play-off'larda vites arttıracağını düşünüyorum, ki çok önemli olacak onun performansı o seviyede.

Takımda sistem yönünde karmaşa yaşanıyor. Koray hoca ilk geldiği maçlarda inanılmaz boğucu bir savunma yaptırıyordu takıma, eğer o baskıda takım topu kapabilirse hızlı hücumlarla sayı buluyordu, rakip takım topu bir şekilde kullanmayı başarırsa da genellikle Hüseyin'in bire birlerine bakılıyordu, veya pick&roll'e başvuruluyordu, veya bol top çevirip 3 sayı imkanı yaratmaya çalışılıyordu. Hosley ve Tolliver pozisyonlarına göre atletik oyuncular. Yapıları hızlı basketbola oldukça uygun ve hızlı basketbol oynayan bir takımın sisteminde çok daha fayda sağlayabilirler takımlarına. Ancak bu noktada sorunu yaratan Hüseyin oluyor maalesef. Sene başından beri gösterdiği performansa lafım yok, insanüstü oynadı, hala da iyi oynamaya devam ediyor ama elde Hüseyin dışında hızlı basketbol oynamaya oldukça uygun bir kadro yapısı varken, takım Hüseyin'e çok fazla bel bağladığı için potansiyelinin çoğunu kullanamıyor G.Saray Cafe Crown. Yapılacak fazla bir şey de yok. Sonuçta böyle bir performans gösteren oyuncuyu yollayamazsınız, ki zaten bunu en azından şu an için kesinlikle desteklemiyorum. Lakin öte yandan elinizde büyük bir potansiyel var ve bunu yukarıdaki malum sebeplerden dolayı yeteri kadar kullanamıyorsunuz. Bir şekilde çözüm bulunmalı. Ama sene sonunda bazı değişikliklere gidilecek, gidilmeli mecburen. Zaten bunu söylemeye gerek yok, ister istemez her sene kadronun yarısı, oyun yapısı, şube içindeki dinamikler değişiyor.....

1 yorum:

CaRtMaNtR dedi ki...

Aslında gelecek yaz Adeleke yada Sluaghter gibi bir pota altı oyuncusuda kadroya dahil edilip hüseyin'i 20-25 dakika kullanıp hem onu daha güçlü halde sahada tutup hemda maçın geri kalan kısmında daha hızlı bir oyun oynanabilir. Genel olarak Hüseyin ile başlayıp hızlı sistem ile darbe vurulup yeri geldiğinde iki sistem arasında geçişlerle başarı sağlanabilir ki bu durum şu andaki kadroda da yapılabilir. Tabi bunun oturması içinde zaman lazım. Hem Hüseyin hemde yeni yabancıların birbirlerini tamamlayacak kadar tanımları için sabır şart.