22 Mart 2009 Pazar

%100 NBA

Mehmet: Merhabalar, sevgili iddaaseverler.
Mesut: Merhabalar...
Mehmet: Evet, bugünkü ilk maçımızda Miami, Detroit deplasmanında. Miami Doğu'da 4. sırayı kapmak için uğraş veriyor ve Atlanta karşısında saha avantajını kapmak istiyor. Ne diyorsun Mesut?
Mesut: Sevgili Mehmet, öncelikle şunu söyleyelim. Miami son 3 maçını kaybetti ve Atlanta ile aralarındaki fark bir hayli açılmış durumda. D-Wade de frene basmaya başladı sezonun sonları yaklaşırken. Sonuçta o da bizim gibi bir insanoğlu, bir yere kadar dayandı pili. Detroit, en azından 6. olarak play-off ilk turunda Boston duvarına çarpmak istemiyor ama zaten kimle eşleşirlerse eşleşsinler 2. turu görmeleri zor, zira çok istikrarsızlar ve başlarında bana göre coach yok, Aragones gelse bundan kötü top oynatamaz Detroit'e... Ehem, neyse... 1 hafta önce olsa rahatlıkla Miami diyebilirdik ama şu an çok belirsiz bir maç konumunda. Programda çok daha iyi maçlar var ama, "illa basıcam ulan" diyenlere tavsiyemiz Miami'dir, "üst üste 4 maç kaybetmezler" mantığıyla...
Mehmet: Bir sonraki maçımız Minnesota ve OKC arasında... İki iddaasız takımın mücadelesi, bana göre bol skorlu bir maç olacaktır. 200 sayı da  gayet uygun bir rakam, benim tahminim üsttür bu maçta.
Mesut: Amaç yok, hedef yok, saldım çayıra mevlam kayıra tadında bir maç bekliyorum. Üst oynamak için ideal bir maç. İki takım da sahada kafasına göre takılacaktır...
Mehmet: Evet geldik tam anlamıyla 6 puanlık maçımıza. San Antonio ve Rockets AT&T Center'da karşı karşıya geliyor. T-Mac'in basketbolu bırakacağı söylentileri, Yao'nun sakatlığı, Brooks'un ilk beşe yerleşmesi... Sendeyiz Mesut.
Mesut: San Antonio, özellikle Ginobili'nin yokluğunda kaybetmemesi gereken maçları kaybetti. Rockets All-Star arasından sonra, form durumu en yüksek takımlardan biri. Dediğin gibi Aaron Brooks ilk beşe yerleşti, Artest-Scola-Yao üçlüsü iyi işler çıkartıyorlar... Sakatlığı geçen Yao da bu maçta sahada yerini alacak. Rockets bana göre maçın favorisi. Aynı zamanda sert ve düşük skorlu bir maç bekliyorum. İki takımın da 80'li skorlarda kalması sürpriz olmaz. Alt da tercih edilebilir ama dediğim gibi Rockets öncelikli.
Mehmet: Evet şimdiki maçımız New Jersey ve Cleveland arasında. Cleveland şu anda NBA'in en formda takımı ve 1. sıradalar. Takımın en önemli özellikleri her maçı aynı ciddiyetle oynamaları ve savunmayı alışkanlık haline getirmeleri. Lebron'un da bu aralar insanlıktan çıktığıını düşünürsek, Cleveland 6.5 handikapa rağmen bana göre maçın favorisidir. Sen ne düşünüyorsun bu maç hakkında?
Mesut: Çok güzel özetledin Mehmet. Cleveland deplasmanlarda bazen zorlanabiliyor, iç sahaya oranla daha kötüler, o yüzden soğuk yaklaşanlar olabilir bu maça, ancak artık bu tarz kolay rakiplere karşı yenilme kredisi yok Cleveland'ın. 6,5'luk handikapı düşünüp ilk yarı Cleveland diyecektim ama deplasmandaki Sacto ve Clippers maçlarının ilk yarıları aklıma gelince, maç sonucuna 2 oynamanın daha mantıklı olacağını düşündüm.
Mehmet: Bugün değerlendireceğimiz son maç Hornets ve GS Warriors arasında. Hornets sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan takımlardandı ancak sakatlıklar onları çok fazla etkiledi ve bir türlü istedikleri form düzeyine ulaşamadılar. Peja'nın bir türlü kendini bulamaması da onları hücumda zorluyor. Bu sezon bir türlü farklı galibiyetler alamıyorlar. GS Warriors'a verilen 9.5 handikap 2 oynamak için uygun görünüyor.
Mesut: Warriors, sahada takılangillerden, her gece farklı bir profil çizebiliyorlar oyun olarak. Hornets'in de form durumunun kötü olduğunu göz önüne aldığımızda maç sonucu oynamak riskli olabilir. 215.5'lük üst sınırı var. Hornets ligin en temposuz oynayan takımlarından ve maçları da genelde düşük skorlu bitiyor. İki takımın arasındaki son karşılaşma 91-87'lik skorla sonuçlanmıştı. Alt tercihi daha bir garanti duruyor.
Mehmet: Bizden bu akşamlık bu kadar, yeni bir %100 NBA akşamında görüşmek üzere...
Mesut: İyi akşamlar, bol kazançlar, çok oynamayın, üzülmeyin, esen kalın, basketbolla kalın, bla bla bla...

Not: Mehmet, zubizaretta'nın reeldeki ismidir...

Son olarak da bu gece için yaptığımız kuponları veriyoruz... 

Mehmet'in kuponu;

807/ Detroit-Miami İY 1
811/ Houston-San Antonio Alt
814/ New Jersey-Cleveland 2
815/ New Orleans-Golden State Alt

Mesut'un kuponu;

810/ Minnesota-OKC Üst
812/ Toronto-Clippers Üst
814/ New Jersey-Cleveland 2
816/ Sacramento-Philadelphia 2

Hiç yorum yok: