2 Şubat 2009 Pazartesi

Andrew Bynum

Çok fazla uzun yazacak, geriye saracak vaktim yok. Özetle; geçen senenin tamamını sakat geçiren Bynum, Lakers'ın Grizzlies'a karşı oynadığı maçta Kobe Bryant tarafından sakatlandı. Büyük bir talihsizlik söz konusu onun adına. Bundan önce de böylesine dramatik bir Grizzlies anısı mevcut Bynum'un. Lakers adına ne önemde olduğunu anlatmaya gerek yok; finallerde Celtics'e karşı oynanan maçların her dakikasında, her saniyesinde hissedildi zaten bu. Bu sezon Lakers, Celtics karşısında kazanırken sahadaydı, her ne kadar çok etkili olamasa da. Son 10 günlük süre zarfında harika bir form tutturmuştu. Haftanın oyuncusu ödülünü kendi ortalamasının çok üstündeki ortalamalarla kapmıştı.

Perşembe gecesi TD Banknorth Garden'da olacak mor menekşeler. Bynum'lu kadrolarıyla, özellikle de şu form durumundaki Bynum ile iddialılardı oldukça; lakin Bynum'un bu maçta sahada kesinlikle olmayacağını söyleyebiliriz. Henüz tam olarak netleşmiş durumda değil sakatlığının durumu ama sezonu kapama ihtimallerinin konuşulduğu bir ortamda 2 gün sonraki maçta sahada olmasını beklemek biraz hayalcilik olacaktır.

Onsuz Lakers, perşembe gecesi Türkiye saati ile 03.00 civarlarında Celtics karşısında. İzlemeye değer bir maç olacak şüphesiz...

Hiç yorum yok: