22 Ocak 2009 Perşembe

White Ne Yapıyor?

Ne yalan söyleyeyim, geçen sezon F.Bahçe Ülker'de tuttuğum oyunculardan biri değildi White. Oyun tarzına ısınamadım bir türlü, performansını da yeterli bulmadım hiçbir zaman. Sezonu 7 sayı ortalaması civarlarında tamamlamıştı, skorer kimliğini hemen hemen hiçbir maçta görememiştik. Ama beğenmiyoruz diye, yaptığı iyi şeyleri de görmezden gelecek değiliz; bir 3 numaraya göre gayet iyi bir ribauntçuydu, ki en önemli özelliği de buydu (en azından burada). İnsanüstü smaçlarını yazmaya gerek yok, biliyorsunuz zaten.

Bu sezon yolu ülkesine düşmüş White'ın, NBDL'de Anaheim takımında mücadele ediyormuş. Bundan önce 2006-07 sezonunda Austin forması altında NBDLde oynamış olan White, o sezonda 16 sayı, 4 ribaunt, 3 asist ortalamalarını yakalamıştı. Bu sezon çok daha iyi, çok daha formda gözüküyor. Szon genelinde %55 ile şut atan White, maç başına 25.7 sayı üretiyor ve bu alanda NBDL'de 1.sırada. Maç başına 5 ribaunt çekip 2 de asist yapıyor ayrıca. %38'lik üç sayı yüzdesi de hemen göze çarpıveriyor, zira F.Bahçe Ülker'deyken yayın gerisinden çok sıkıntılı maçlar çıkarmıştı White. 19 Ocak gecesi Rio Grande Valley ile oynanan maçta 18/24 gibi olağanüstü bir isabetle şut atan White, tam 47 sayı üretmiş, 11 de ribaunt yapmış.

Oyununu beğenip beğenmemek ayrı ama bu sezon yaptığı çıkışla alkışı hak ediyor, "Flight"...

2 yorum:

Sheed dedi ki...

bizim yaz ligi maçlarında da izleyebildiğim ve okuduğum kadarıyla felaketti.. NBDL bu tarz oyuncular için hiç ölçü değil..

MixBasket dedi ki...

Takım oyununa bir türlü alışamamıştı ama; smaç yarışmasında tüm basketbolseverlerin aklına girdi, iz bırakıp gitti en azından.