6 Ocak 2009 Salı

Protesto?

Bu yapılanlar protesto falan değil, başka bir şey. Basketbol müsabakası oynanacak bir salonun (oradakilerin hepsi salona stat diyor gerçi) önündeki bir kare bu ve bunun gibi daha onlarcası var. Ve bunlar maça alınmayan yaklaşık 2500-3000 kişilik topluluk. Salon da büyük oranda boştu zaten ama araya bir grup girince tüm bunların dışarıda kalması bir şey ifade etmedi tabii. Burada bu insanlardan çok Türk Telekom yönetimine kızıyorum ben. Bu maça (maç mı?) gelmeye niyetlenen insanların %95'inin hayatında ilk kez bir basketbol maçına geleceklerinin ve aslında o gelecek kişilerin bu maçı oynatmama niyetinde olduklarını çok iyi biliyorlar. Öyleyse neden bedava yaparsın biletleri? Veya bedava yapıp bu kadar kişiyi dışarıda bırakırsın? Zaten asıl basketbol izleyecisi bedava da olsa gelir, paralı da olsa gelir. 5-10 lira yüzünden gelmemezlik etmez bu maçı izlemek isteyenler. Peki, bu kadar kişiyi maçta olay çıkaracak şüpheli olarak içeri almıyorsun da o ellerinde bayraklarla, organize bir şekilde gelmişleri neden alıyorsun? Ayrıca da, salon boşaltılma kararı alındığında onları çıkarmak için kılını bile kıpırdatmıyorsun?

Halk bilinçsiz demek işin en kolay tarafı. Belli ki Türk Telekom'lu yöneticilerin de canı istememiş bu maçı oynamak. Ama, bu olayların onlara ne kadar pahalıya patlayacaklarının farkında değiller sanırım...

Beşiktaş Cola Turka da formalite maçında Benetton'u deplasmanda 89-80 mağlup etmeyi başarmış. Son 4 dakikaya 76-71 girip, 18-0'lık bir seri yapmışlar, ilginç bir maç olmuş kağıt üstüne bakıldığında. O maçın da ayrıntılarına şuradan ulaşabilirsiniz. Dipnot olarak geçelim.

Hiç yorum yok: