18 Ocak 2009 Pazar

Play-off Çekişmesi


Ligimizin basketbol kalitesi, basketbola ayrılan bütçe, Türkiye'deki salonların yeterliliği-yetersizliği bir yana, yalnızca şu play-off mücadelesi bile insanı mest etmeye yetiyor vallahi. Geçen sezon da benzer bir tablo yaşanmıştı; bu sene çok daha fazla karışık play-off'ların son sıraları. Talipleri çok o sıraların tabii. İlk 4 sıradaki Efes Pilsen, G.Saray Cafe Crown, F.Bahçe Ülker ve Türk Telekom'u kafadan yazıyoruz play-off'a. Onlar kendi aralarında bir mücadele verecekler zaten. 4.sıradan sonrası ise, aman aman...

Antalya BŞB. 9 galibiyet; Beşiktaş Cola Turka ve Banvit 8 galibiyet; Pınar Karşıyaka, Mersin BŞB., Darüşşafaka Cooper Tires, Oyak Renault ve Aliağa Petkim 7 galibiyet. Onların altında da dörtlü bir grup var; M.A. Selçuk Üniversitesi, Erdemirspor, Kepez Belediyesi ve CASA TED Kolejliler'den oluşan. 5.sıradaki Antalya BŞB. ile 12.sıradaki Aliağa Petkim arasındaki galibiyet sayısı farkı sadece 2. 2 maç art arda kazanan takım 5 sıra atlıyor; 2 maç art arda kaybeden takım 5 sıra düşüyor yani. İlginç bir gidişat var bu anlamda TBL'de. Heyecan veriyor tabii bunlar biz takipçilere.

Resim ne alaka diyeceksiniz muhtemelen. Eh, bir Bursa'lı olarak yıllar sonra Tofaş veya Oyak Renault'dan biriyle birlikte kendi şehrimde play-off heyecanı yaşamak istiyorum. Mazur görün artık. :)

Hiç yorum yok: