4 Ocak 2009 Pazar

Murat Kaya & Gordan Giricek

Büyük Kolej yıllarından beri beklenen çıkışı gerçekleştiremedi Murat bir türlü. Ve yıllardan beri de insanlara ilk yazdığımız cümleyi kurdurtturuyor. Galatasaray'ın PAF takımındaki gençlerin durumu gibi oldu artık Murat'ın durumu. Biliyorsunuz, Galatasaray alt yapısından çıkan her oyuncuya yıldız olacak gözüyle bakılıyor ve her jenerasyondan en az 7-8 tane oyuncu yıllarca kiralık kulüplerde git gel Konya 6 saat yapmasına rağmen, medyada hala "geleceğin yıldızı" olarak gösteriliyor. Büyük Kolej yıllarının son birkaç yılındaki skorer yapısını 3 yıldır sergileyemiyor G.Saray Cafe Crown'da. Büyük Kolej'de 13-15 civarlarında seyreden sayı ortalamaları, G.Saray Cafe Crown'da 5-6'lara kadar düştü. Bu yaz Eurobasket 2009 Elemeleri'nde takım revire dönünce çağrılmıştı milli takıma Tanjevic tarafından, aldığı kısıtlı sürelerde faydalı işler yapmıştı ama sakat başladığı sezonda formasını ilk kez Kasım sonlarına doğru sırtına geçirme fırsatı buldu. Avrupa artı lig, oynadığı 7-8 maç var ve bu maçların hepsinde çok kötüydü. Geçen hafta Beşiktaş Cola Turka maçında esnerken görülünce, bu haftaki derbide forma şansı dahi bulamadı. Bu sezon toplam attığı sayı 14, ne zaman kendini geleceği ise soru işareti.

Gordan Giricek'in F.Bahçe Ülker formalı resmini bulamadım maalesef. Çok da garip değil aslında internet üzerinde F.Bahçe Ülker formalı resminin olmaması. Geldiğinden beri F.Bahçe Ülker'de topu topu 3 maça çıktı ligde. Ligin açılış maçında CASA TED'e karşı 15 sayıyla oynamıştı. İzleyebilme fırsatı bulabilmiştim o maçı, neler yapabileceğinin mesajını çok iyi vermişti o maçtaki performansıyla. Sonra arada birkaç haftalık bir boşluğun ardından 8 sayı ürettiği bir Mersin Bld. maçı var. O maçtan sonra sakatlığı sebebiyle 1 aya yakın bir süre göremedik onu parkeler üzerinde. Sakatlığı tam geçmeden, kendini riske ederek Kasım sonundaki Telekom maçında sahaya çıktı, sakatlığı tekrar nüksetti. Daha sonra da bir yerde görülmedi. Dün akşamki derbi öncesinde oynanan Efes Pilsen-Kepez Bld. maçında kameralara yansımıştı şöyle bir, oh adam yaşıyormuş dedim vallahi billahi... Yatıyor parasını alıp demeyeceğim ama 3 aydır takıma kendisine bağlı olmayan sebeplerden de olsa doğru düzgün katkı veremediği gerçek.

3 yorum:

Her Yol Roma dedi ki...

hocam, şöyle bi foto vardı;

http://heryolroma.blogspot.com/2008/12/neredesin-be-birader.html

Sheed dedi ki...

yok illa ki sahada olacak diyorsan:

http://www.hochdamit.org/files/68543773.jpg

hayırlı olsun yeni blog, uzun ömürlü olsun..

Mesut Ulukök dedi ki...

Sağolun.. :)

Cem, postu okuyan muhtemelen yorumları da okuyordur. Bu postluk böyle kalsın, ileride Giricek'e değinirsek yine diyerekten arşivime alayım..

Tekrardan teşekkürler..