2 Ocak 2009 Cuma

Ömer Ünver

Kariyeri çok parlak bir oyuncu değil aslında Ömer, 2003-04 sezonunda Tofaş'ta başladığı TBL kariyerinde ilk kez geçen sene tam anlamıyla ön plana çıkmayı başardı. CASA TED Kolejliler ile birlikte sezona iyi bir giriş yapamasa da, sezon ilerledikçe form tutmaya başladı ve yavaş yavaş süreleri de arttı. Sezon ortalardan itibaren de süreleri 20-30 dakikaya kadar çıktı. İzlediğimiz kadarıyla bu aldığı sürelerin hakkını verdi de Ömer. Arada kazandığı bir üçlük yarışması var TBL All-Star gününde. Zaten maç içinde de en önemli silahı üç sayılık atışlar Ömer'in. Özellikle, Beşiktaş Cola Turka ve Fenerbahçe Ülker deplasmanlarında çok iyi oyunlar çıkarıp (iki maçta da 20 sayı gönderdi) kendini vitrine çıkarmıştı zaten. Yazın da kaptı onu Beşiktaş Cola Turka.

Beşiktaş Cola Turka kaptı kapmasına ama şans tanımıyor pek fazla ona. Çok çok az süreler aldı Ömer, hatta oynamadığı maçlar bile oldu. Bu sebepten dolayı, ligdeki 13 maçın tam 7'sini sayısız tamamladı. Çift haneli rakamlara çıkamadı henüz, sayı ortalaması da 2 civarında.

İdmanlardaki durumunu bilmiyoruz Ömer'in, coach Hakan Demir'in planlarının ne kadar içinde, onu da tam olarak bilmiyoruz ama çok fazla olmadığı belli. Sezon sonuna kadar böyle devam ederse bu gidişat, önümüzdeki yaz tekrar oynayabileceği bir takım arama yoluna gidebilir Ömer. Tabii, bu durumdan rahatsızsa. 

Hiç yorum yok: