3 Ocak 2009 Cumartesi

G.Saray Cafe Crown 78-62 F.Bahçe Ülker

Geçtiğimiz hafta Akatlar'da sergilenen tiyatro, bu akşam da Ayhan Şahenk'e konuk oldu. Geçen haftanın Beşiktaş Cola Turka'sı G.Saray Cafe Crown, G.Saray Cafe Crown'ı da F.Bahçe Ülker idi. 

Salonun tamamı dolu, tribünlerdeki coşku hat safhada, atmosfer tavan yapmış durumda... Bu şartlarda başladı yeni yılın ilk derbisi.

Murat Özyer'in gidişinin, Koray Mincinozlu'nun göreve gelişinin üzerinden yalnızca 2-3 gün geçmesinden mütevellit, G.Saray Cafe Crown soru işareti değildi kafalarda. Koray Mincinozlu'dan 2-3 günde teknik, taktik anlamda büyük değişiklikler beklenmeyecekti elbette. Aslına bakılırsa, Mincinozlu'dan bu maçın özelinde çok fazla bir şey beklenmiyordu zaten, yapabileceği çok fazla bir şey olmadığı biliniyordu zira (en azından bu maçlık). Galatasaray taraftarlarının en büyük ve tek beklentisi takımın bütün mücadelesini maçın ilk saniyesinden son saniyesine kadar göstermesiydi. Bunu isteyen Galatasaray taraftarı, salonda boş koltuk bırakmayarak üstüne düşen görevi de yerine getirmişti. Sahadaki takım da beklentilerini boşa çıkarmadı arkasındaki 3500 kişinin. Özellikle yapılan savunma, geçen yıla döndürdü bizleri. Hücumda mükemmel bir performans gösteremedi belki sarı kırmızılılar, belki harika ikili oyunlar oynamadılar, belki coach çok zekice hücum setleri çizmedi ama bu maçın gerekliliklerini sahaya yansıttılar. Sahadaki oyuncusundan taraftarına kadar. Son 3 maçında +100 sayı atan F.Bahçe Ülker, 62 sayı ile bu sezonun en düşük skorunu üretti. Bu 62 sayının 25'inin de Emir Preldzic'den geldiğini, Preldzic'in bu sayılardan bazılarını çok zor pozisyonlarda kaydettiğini de belirtirsek, G.Saray Cafe Crown'un bu akşam ne kadar önemli bir iş yaptığını daha iyi anlayabiliriz.

Maçın kilit oyuncusu Hüseyin Beşok oldu, aynı geçen sezon burada oynanan maçtaki gibi. Kağıt üzerindeki 23 sayı 11 ribaundunun yanında, kağıt üzerinden çok daha fazlasını verdi sahadaki takım ruhunun anlaşılması adına izleyenlere. Savunma eksenli maçta 2 oyuncu ön plana çıktı zaten. F.Bahçe Ülker takımında Emir Preldzic dışında çift haneli skor üreten oyuncu yoktu. G.Saray Cafe Crown'da Antonio Graves'in 15 sayılık bir performansı vardı ama çok etkileyici bir oyun ortaya koyduğu söylenemez; zira 15 sayının 9'unu serbest atış çizgisinden buldu Graves. Ama Hüseyin'in sahada olmadığı veya sıkıştığı zamanlarda yardım geldi ona takım arkadaşlarından. Cemal'in pota altındaki desteği, Cüneyt'in maçı koparan üçlükleri, Zizic'in mücadelesi G.Saray Cafe Crown'un bir adım öne çıkmasına sebep oldu. F.Bahçe Ülker adına bu maçtan akıllarda yalnızca Emir Preldzic kalacak, orası şüphesiz. Konuk ekip, maçın son periyodunda Gasper Vidmar ve Semih Erden art arda beş faul alıp kenarıya gelince teslim bayrağını çekmişti zaten...

Hiç yorum yok: