13 Ocak 2009 Salı

Etti Üç Tavşan

Halil Üner ve takımı, deplasmanda Mersin Belediye'yi 88-84 mağlup ederek bu sezonki üçüncü galibiyetlerine ulaştılar. Normal şartlar altında televizyondan canlı yayınlanacak bir maç değil bu maç, ama bir sezon boyunca her takımın en az 2 iç saha maçı canlı yayınlanmak zorunda olduğu için, seçilmek zorunda kalınmış belli ki. Basketbol kalitesi olarak çok fazla haz vermedi seyirciye belki, ama son ana kadar gelen başa baş oyun maçı izlenilir kıldı.

İlk periyotta yayın gerisinden bombaladı ev sahibi Mersin, rakibini. Chris Lofton'dan 4 tane olmak üzere, McCalebb ve İnanç'tan üç sayılık basketler buldu Mersin Belediye. Hele Lofton'un bu çeyrekteki gösterdiği performans, daha doğrusu soktuğu üçlükler tekrar tekrar izlenilecek tattaydı. El üstü attı; fadeaway attı; boş attı; dolu attı. Çok fenaydı yani. Kepez Belediye, sudan çıkmış balığa döndü tabii bu arada. Lofton ikinci çeyreğin başında da 2 tane üçlük gönderince, fark 18-20 civarlarına kadar geldi ki, henüz ikinci çeyreğin ortalarında 22 sayıya ulaştı Lofton. Bunu yaparken de 6/8 gibi absürd bir üçlük isabetiyle oynadı. Tam yine ikinci çeyrekte kopan sıradan bir TBL maçı diyecekken, Kepez uykudan uyandı. Bench'ten gelen Serkan'ın art arda üçlükleri, Lofton'u çok iyi savunması farkı tek hanelere kadar çekti. Sonra da Saunders ve Traylor ikilisi çıktı sahneye, soyunma odasına 3-5 sayılık bir farklı girmesini sağladılar takımlarının. İkinci yarıda da başa baş giden bir maç oldu son ana kadar. McCalebb ön plandaydı ev sahibi ekipte bu devrede özellikle; Lofton maçı 2.çeyreğin ortasında olduğu gibi 22 sayıyla tamamladı. Onun saman alevi gibi parlayıp sönen performansı, Kepez'in skorda geri gelmesini sağlayan etkenlerin başında geliyordu zaten. Kepez'de McLinton ve Saunders inanılmaz bir üçlük yüzdesiyle ayakta tuttular takımlarını bu devrede, Traylor falan da zaten zayıf olan Mersin pota altını delik deşik etti. 8/9 ile 18 sayıyı bıraktı, yanına 12 ribaunt ve 4 blok ekledi. Maçı da 4 sayı farkla aldı Kepez. Oynadıkları basketbol hakkında çok fazla pozitif şeyler söylenemez sadece bu aldıkları galibiyet nedeniyle, ancak henüz 2.çeyrekte 15-20'ye çıkan fark sırasında maçtan kopmayarak takdiri ve koca bir alkışı hak ettiler.

Nedim Yücel de Mersin Belediye ile anlaşmış bu arada. Bu maçta da sahaya çıktı yeni takımıyla ilk kez. Pek iç açıcı bir performans gösteremedi gerçi ama bu notu da düşelim biz.

Edit: Bir an CASA TED Kolejliler ile karıştırmışım Kepez'i; üçüncü galibiyetleri oldu bu. Başlık ve yazının ilk cümlesi de ona göre modifiye edildi. :)

Hiç yorum yok: