24 Ocak 2009 Cumartesi

Dee İsrail'e, Faison İspanya'ya

2 eski dosttan 2 transfer haberi. Dee'den başlayalım. G.Saray Cafe Crown onun adına oldukça iyi bir fırsattı ama yeteri kadar iyi değerlendiremedi bu şansı. Buna rağmen NBA'e bir takıma ucundan girmeyi başardı. Orada da kötüydü; şimdiki rotası Maccabi Tel-Aviv. Avrupa basketboluna uyum sağlaması zaman alır yorumları yapılıyordu buradayken. Son NBA macerası da iç açıcı değil. Birkaç sene sonra Asya basketboluna uyum sağlar belki...

Faison da Beşiktaş Cola Turka'nın bu sene yaşadığı maddi sıkıntı sırasında takımdan ayrılan isimlerden sadece biri. Onun da yolu İspanya'ya düşmüş; ViveMenarco forması giyecekmiş. Ben onu Türkiye macerasında pek beğenmedim ama parasını alamayan bir oyuncu, sahaya yansıtır bunu bariz bir şekilde (yabancı oyuncular bu konuda daha başarılılar). Faison'un durumu böyleydi belki; takip edelim İspanya'da, anlarız işin eğrisini doğrusunu.

1 yorum:

MixBasket dedi ki...

Dee Brown hakkındaki yorumlarına ben de katılıyorum. Hızla birşey olamayacağını gördük böylece. Basketbol sadece hızdan, fast breakten ibaret değil.